Ssang Yong Modellerimiz

Teknoloji

Ssangyong Teknoloji

4X4 HAKKINDA HER ŞEYİ BİLİYORUZ, DOLAYISI İLE SİZİN HER ŞEYİ BİLMENİZ GEREKMİYOR. !

Tüm 4x4 SsangYong ürünleri bu alanda uzun yıllar neticesinde kazanılmış tecrübenin ürünüdür. Binlerce saatlik özenli testler neticesinde ayrıntılı olarak geliştirerek, Size SsangYong marka bir araca sahip olmanın üstün keyfini ve Ssangyong'a özgü sürüş rahatlığını yaşatan araçlarımızı ürettik. Sitemizde bu üstün özelliklere sahip 5 modelimizi keşfedebilirsiniz.

BAS

HDC

ESP

LADDER CHASSIS

TORQUE ON DEMAND

Limit yok, sınır yok, 4x4 neredeyse gidemeyeceğiniz hiçbir yer ve çekemeyeceğiniz hiçbir şey yok demektir.

Hangi donanımlara ihtiyacınız var, hangilerini yok. Bunu bilmek önemlidir. Size yardımcı olmak için, karşılaşabileceğiniz bazı terimlerle ilgili kısa bir sözlük hazırladık. Böylece, artık sizde bir 4x4 uzmanı olabilirsiniz.

5 Link:5'li Bağlantı. Hareketli aksın bir tür yerleştirilme biçimi. aks öne doğru uzanan 4 bağlantı ile yerleştirilmiştir ve 5. bağlantı da yatay hareketleri kontrol etmektedir.

8 Link:8'li bağlantı. REXTON ve RODIUS ta bulunan 8 bağlantılı bağımsız arka süspansiyon. Her bir bağlantı değişken yol şartlarında sabit kontrolün sağlanması ile yükümlüdür

ABS:Antilock Brake System Kilitlenmeyen fren sistemi. ABS, taşıt araçlarının her türlü yük durumunda bütün yol koşullarında ve çeşitli süratlerdeki zorunlu durumlarda yapılacak ani frenlemelerde tekerleklerin kitlenmesini önleyerek direksiyondaki tam hakimiyeti sağlayan sistemlere verilen ad.

ARP:Aktif Devrilme Koruması, SsangYong'un elektronik güvenlik sistemi aracın devrilmesini önlemeye yardım eder.

BAS: Brake Assist System - PANİK FREN DAĞITIM SİSTEMİ Ani frenlemede fren hidroliği içindeki basıncı arttıran ve her tekerde eşit fren gücünün oluşmasını sağlayan sistem.

TCS: Traction Control System; Çekiş kontrol sistemi veya itişin olduğu herhangi bir tekerleğin boşa dönmesini engelleyen kontrol sistemi.

Differential(Diferansiyel):Hali hazırda güç aktarımı devam ederken , her bir tekerleğin hızlarada dönebilmesini sağlayan aks üzerindeki aygıt (dışdaki tekerlekler daha hızlı döndürülerek araın dengesinin korunmasına yardımcı olur.

Double wishbone:Çift salıncaklı süspansiyon sistemi. Rahat seyahat etmeyi ve iyi bir yol tutuş sağlanmasına yardımcı olan Bir tür ön süspansiyon.

EBD:Elektronik fren dağılımı. Fren gücünün 4 tekerlekte eşit olmasını sağlayan hidrolik dağılımlı destek sistemi.

ESP:Electronic stabilty program ; Elektronik denge programı . Savrulma , ani direksiyon kırma gibi dengesizlik durumlarında devreye girerek dört tekerleğin her birine farklılaşmış halde frenleyici bir tork uygulayarak aracın hareketini düzeltir. gerektiğinde tek bir tekerleğe bile fren yaptıran ve amortisörlerin hareketini de kontrol eden sistem.

HDC: Hill descent control; Arazi araçlarında kullanılan yararlı bir sistem. Elektronik ayarlı fren ile kontrollü iniş&tırmanma sağlanıyor.

High & Low ratio:Yüksek & Düşük oran - Yüksek oranlı vitesler normal şartlarda, engebeli ve arazi şartlarında düşük oranlı vitesler kullanılır.

IFS: Bağımsız ön süspansiyon. Her iki ön tekerleğin bir birlerinden bağımsız hareket etmesini sağlar.

IRS: Bağımsız arka süspansiyon. Her iki arka tekerleğin bir birlerinden bağımsız hareket etmesini sağlar.

Live axle:Hareketli aks. Tekerlekler birbirlerinden bağımsız olarak hareket edemezler.

Ladder chassis:Aracın yanlarda bulunan 2 ana ray üzerine birçok noktadan karşılıklı olarak birleştirilerek inşa edildiği çelik çerceve.

Part-time 4WD:Part-time 4WD. Değişken 4x4. 2 veya 4 çeker olarak kullanım seçilebilir.

Shift on the move:Hareket halinde Geçiş. Araç hareket halindeyken 4x2 den 4x4 e veya tersi geçiş yapılabilir.

SSPS: Hıza duyarlı hidrolik direksiyon. Araç hızına göre hidrolik direksiyon tarafından sağlanan yardımın miktarı farklılık gösteririr.

TOD:(Torque on Demand), Yol koşullarına göre değişen çekiş, değişken tork. SsangYong a ait akıllı 4 çeker sistemidir. Araç yol ve arazi şartlarına göre ihtiyaç duyduğu şekilde gücü ön ve arka aks arasında dağıtır.

Transfer box: Transfer kutusu. Vites oranlarını düşük ölçekde çalışması için azaltan birim.

Traction Control:Çekiş kontrol. Her bir tekerlek elektronik olarak kaymaya karşı kontrol edilir. Her zaman maksimum çekiş gücünü sağlamak için Biri çekiş gücün yitirdiği zaman güç diğerine aktarılır.

Adasenotomotiv.com 2011 - Ssangyong Webmail